КП КМР "УКОЖФ "повідомляє про те, що має намір переглянути тариф на надання послуг з управління багатоквартирними будинками

Обґрунтування

перегляду тарифу на послуги з управління багатоквартирними будинками комунальним підприємством Кам’янської міської ради «Управляюча компанія по обслуговуванню житлового фонду»

Комунальне підприємство «Управляюча компанія по обслуговуванню житлового фонду» створене рішенням Дніпродзержинської міської ради  від 30 березня 2016 року №161-06/VII.

Відповідно до Статуту, основними напрямами діяльності підприємства є організація і контроль належного обслуговування комунального житлового фонду, згідно з нормативними документами, з метою найбільшого задоволення потреб населення та інших споживачів, утримання та ремонт житлового фонду, нежитлових споруд та прибудинкової території, підготовка обєктів житлово-комунального господарства до роботи у зимових умовах.

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 13.09.2016   № 242 комунальне підприємство Кам’янської міської ради «Управляюча компанія по обслуговуванню житлового фонду»   призначене  управителем багатоквартирних будинків у місті Кам’янське.  З 01  листопада 2016 року  комунальне підприємство  Кам’янської міської ради  «Управляюча компанія по обслуговуванню житлового фонду» розпочало надавати послуги з управління багатоквартирними будинками. Станом на 01.12.2017 року послуги надаються 1849 житловим будинкам, загальною площею 4 млн.029 тис.991.м2 , які розташовані в Південному, Заводському та Дніпровському районах міста Кам’янське, з них:  одноповерхових будинків  типу « котедж»  налічується 278 од., 2 поверхових –  462 од., 3 поверхових – 219 од., 4 поверхових – 156 од., 5  поверхові – 415 од.  та багатоповерхових, обладнаних ліфтами  9 -  15 поверхів – 305 од. Крім житлових будинків послуги надаються мешканцям  14 – ти гуртожитків.                            

Будинки, які обслуговуються підприємством мають середній термін експлуатації 59 років. Налічуються будинки  роком  забудови  від 1883 до 1992 років. Весь  житловий фонд за своєю технічною характеристикою дуже різноманітний. Покрівлі виготовлені з матеріалу шифер 6 – ти хвильовий, який на даний час знято з виробництва, етерніт, руберойд, толь також потребує заміни на більш сучасні матеріали. В будинках, в яких відсутні підвальні приміщення, системи теплопостачання холодного та водовідведення розташовані під підлогою квартир першого поверху.

Станом на 01.12.2017 року підприємство надає послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, за тарифом , яких був  затверджений рішенням МВК від 11.10.2016 № 291.

Протягом 2016 -  2017 років  до нашого  підприємства звернулося 10151 громадян з питання виконання ремонтів.  Майже всі звернення мають під собою підстави, так як 90% будинків, які знаходяться на обслуговуванні КП КМР " УКОЖФ" потребують поточного або капітального ремонту покрівель, міжпанельних температурних швів,  внутрішньобудинкових  мереж тепловодопостачання та водовідведення, електрощитових, несучих та огороджувальних конструкцій фасадів, вхідної групи під’їздів. Розпочатий   опалювальний сезон 2017 – 2018 р. показав, що з причин забитих стояків опалення,  спостерігається не відповідність санітарним нормам температури в квартирах. Мешканці вимагають здійснення перерахунку за недодане теплопостачання.

Так як послуга «Поточний ремонт конструктивних елементів» в чинному тарифі відсутня - виникла необхідність ввести до переліку послуг поточний ремонт.

Діючий тариф на надання послуг з управління багатоквартирними будинками розраховувався з урахуванням цін на енергоносії та мінімальну заробітну плату станом на початок жовтня місяця 2016 року, а це відповідно: електроенергія в розмірі 1,29 грн/квтгодина, мінімальна заробітна плата  1450 грн. на місяць тому з підвищенням ціни на енергоносії до 1,68 грн. за 1 квт/годину та доведення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. -  у підприємства  відсутні  внутрішні ресурси, за рахунок яких можливо покривати різницю в понесених витратах. 

Враховуючи вищевикладене, підприємство вимушене переглянути тариф та привести його у відповідність до економічно обґрунтованих витрат. Це дасть змогу забезпечити покращення фінансового стану підприємства, забезпечить якісне надання послуг населенню в утриманні багатоквартирних будинків,  безпечного проживання в них.  

                                                                                                                                                         Адміністрація КП КМР " УКОЖФ"

Дата оприлюднення 27.12.2017р.